Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na FB.
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Edukacyjnych „Kulturalny Domek” i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 2014 roku organizują Festiwal Teatrów Przedszkolnych SZTUKA MALUCHA, który stwarza niezwykłą możliwość i okazję do rozwijania aktywności twórczej dzieci, upowszechniania kultury słowa oraz do konfrontacji i wymiany doświadczeń.
Dom Kultury Chwałowice od kilku lat współpracuje z biurem organizacyjnym MFKiP organizując przesłuchania regionalne. Otwarta formuła konkursu jest autentycznym zaproszeniem do śpiewu i słuchania kolęd, tak mocno osadzonych w tradycji narodowej.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 2017 roku organizują zapraszają na 2. Rybnickie Spotkania Teatralne Seniorów, podczas których prezentują się amatorskie, senioralne teatry z regionu m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Żor, Rudy Śląskiej i Rybnika.
Od 2014 roku finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II odbywa się w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. W konkursie corocznie biorą udział maturzyści z obszaru województwa śląskiego. Nagrodami są indeksy na trzech wydziałach KUL: Nauk Humanistycznych, Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Biotechnologii i Nauk o Środowisku.
Zainicjowana w 2016 roku przez Dom Kultury Chwałowice impreza „Świąteczne Chwałowice” dedykowana jest szczególnie dzieciom i rodzinom, zawsze coś dla duszy, dla ciała i sporo świątecznych ozdób i prezentów, a na finał spotkanie ze Świętym Mikołajem.
W czasie wolnym od nauki Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach nie zapomina o dzieciach i młodzieży oferując w okresie wakacji letnich i zimowych mnóstwo zajęć, które pomogą nie tylko twórczo, mądrze zorganizować czas.
Chwałowicki Dzień Ziemi to wydarzenie proekologiczne związane z obchodami Światowego Dnia Ziemi.
Bajki Najnajki przeznaczone są dla najmłodszych gości DK Chwałowice. To spotkania, które zabierają uczestników w szaloną podróż po krainach wyobraźni, a to wszystko dzięki opowieściom - bajkom, baśniom i legendom z niemal każdego zakątka świata, które potrafią rozbawić, wzruszyć a czasem i przestraszyć.
Pomysłodawcą konkursu i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - prywatnie fotografik pasjonujący się industrialnymi motywami, jak sama mówi: "...dzięki fotografom podejmującym ten temat zachowujemy nasz dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY...". Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata.
Letnia Akademia Malucha RAJ NAJNAJ to pierwszy w regionie festiwal sztuki dla najnajmłodszych, czyli dla dzieci poniżej piątego roku życia oraz ich opiekunów. Festiwal odbywa się w Rybniku od 2018 roku.
Festiwal piosenki dziecięcej to impreza o bogatej tradycji organizowana od 1982r, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz regionu. W festiwalu udział biorą soliści w wieku 6-16 lat, wykonujący piosenki w języku polskim.
Warsztaty Mistrzowskie powstały z myślą o tych, którzy nie mogą podjąć studiów aktorskich czy reżyserskich. Mają na celu kondensację wiedzy praktycznej w jak najmniejszym przedziale czasu.