Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"

Archiwum: czerwiec 2022

Warsztaty plastyczne dla dzieci.

Zapraszamy do ogrodu społecznego 3 czerwca 2022 r. o godz. 16:00

Wstęp wolny.

Warsztaty ogrodnicze. W trakcie warsztatów dowiemy się, jakie rośliny kwitną na łące. Porozmawiamy o kwiatach ogrodowych, jak odchwaszczać, nawozić, rozmnażać i rozsadzać kwiaty cebulowe, o tym, jakie są naturalne sposoby odstraszania szkodników. Opowiemy na warsztatach dlaczego wszystkie kwiaty nie otwierają się wraz ze wschodem słońca, a zamykają wieczorem. 

Na warsztaty zapraszamy 3 czerwca 2022 r. o godz. 16:00 do Ogrodu Społecznego. 

Wstęp wolny.

Dzień Dziecka w ogrodzie już 3 czerwca! 

Zaczynamy o 16:00 w Ogrodzie Społecznym obok Domu Kultury.

Taneczno-ruchowe zabawy animacyjne angażujące dzieci i dorosłych. W programie m.in. owocowy taniec, rzut czereśnią, zdrowy tor przeszkód. 

 

W sobotę 11 czerwca 2022 r. o 11:00 zapraszamy do ogrodu społecznego.

Myśl o działaniu dopiero kiełkuje? Super! Masz gotowy pomysł? Jeszcze lepiej! Chcemy poznać Twoje pomysły i pomóc je zrealizować.
W trakcie spotkania wyjaśnimy jak wypełnić formularz, omówimy nasz regulamin a przede wszystkim postaramy się zainspirować do działania.
Do 21 czerwca 2022 r. można przesłać do nas pomysł na inicjatywę kulturalną, która realizowana będzie w Chwałowicach lub na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy

Na Jarmark staroci i rękodzieła zapraszamy kolekcjonerów, miłośników przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych, wytwórców regionalnych wyrobów użytkowych i artystycznych, rękodzielników, sprzedawców używanych książek oraz ... wszystkie osoby zainteresowane sprzedażą lub wymianą własnych rzeczy używanych.

Z powodu awarii linii telefonicznej bardzo prosimy o kontakt mailowy: dkchwalowice.biuro@gmail.com lub przez FB.
Za utrudnienia przepraszamy. 

Dzięki wsparciu naszego Partnera - Fundacji PZU - możemy spotkać się 17 lipca 2022 r. w ogrodzie społecznych w ramach projektu "Dzieci!! Przyjechał Teatr!!!" 

W sobotnie przedpołudnie spotkajmy się w ogrodzie i domu kultury.

16 lipca od 10:00 do 12:00 w domu kultury będziecie mogli kupić pyszności - sery, miody, chleby, wypieki, przetwory, naturalne kosmetyki i zdrowe przekąski. Drugi biojarmark przed nami!

Rusza konkurs na inicjatywy kulturalne w Chwałowicach. Na zgłoszenia czekamy do 21 czerwca 2022 r.

 

Z POWODU NIEZEBRANIA SIĘ GRUPY - PLENER FOTOGRAFICZNY W KRAKOWIE ZOSTAJE ODWOŁANY.
__________________________________________________________________________________________________

 
Fotografia to pasjonujące medium, którego bezmiar jest niezaprzeczalny. Gdzie najlepiej poznamy różne jego możliwości? W miejscu, które fotografią żyje - każdym jej aspektem. Muzeum Fotografii to miejsce magiczne – skupia się na materialności i przekazie zdjęć, na technologiczności i zamyśle twórczym. To laboratorium, które stanie się areną naszych działań.
 
Zapraszamy na unikalną wycieczkę – plener do Krakowa!
Podczas czerwcowego wyjazdu plenerowego po pierwsze: odwiedzimy MuFo Józefitów czyli magazyn studyjny Muzeum Fotografii w Krakowie, gdzie zobaczymy historyczne eksponaty, odwiedzimy pracownie specjalistów zajmujących się zabezpieczaniem eksponatów, dowiemy się co nieco o pracy muzealników, historii budynku i jego znaczeniu dla powojennego polskiego kina oraz funkcjach konkretnych pracowni. W muzeum czeka na Was zadanie fotograficzne związane z przeszłością.
 
Koszt wstępu do MuFo Józefitów: 14 zł od osoby (zostaniemy oprowadzeni przez przewodnika).
Po drugie: plener krakowski – spróbujemy odnaleźć siebie w historycznym mieście, spojrzeć na niego naszymi oczami. Nie zabraknie też integracji i odpoczynku, a także niespodzianek, zaplanowaliśmy dla Was piknik w parku – zabierzcie ze sobą jakieś przysmaki i koce.
rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij